Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

GODZINY PRACY PEDAGOGA

Drukuj PDF

Stop dopalaczom

W dniach o 08.02.16 do 12.02.16 w klasach drugich podczas zajęć została przeprowadzona pogadanka dotycząca szkodliwości zażywania dopalaczy. Efektem są plakaty, które mówią o złym wpływie na organizm człowieka różnorakich substancji psychoaktywnych. Plakaty pod hasłem " Stop Dopalaczom" wykonane przez uczniów poszczególnych klas zostały zaprezentowane w szkole na gazetkach, jak i podczas zebrań z rodzicami.

 

nauczyciel techniki i edukacji dla bezpieczeństwa -

mgr inż. PatrycjaWachowiak

pedagog Agnieszka Świerkowska

Więcej…

Dopalacze - materiały informacyjne

Drukuj PDF

Materiały informacyjne „Nie daj się wypalić”!!!

Czym są dopalacze?

 

Dopalacze to termin nie posiadający charakteru naukowego, to potoczne określenie różnego rodzaju produktów (grupy substancji) zawierających substancje psychoaktywne (wykazujących rzekome bądź faktyczne działanie psychoaktywne), które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Spożycie ich ma

na celu wywołanie w organizmie jak najwierniejszego efektu narkotycznego substancji zdelegalizowanych.

Są to substancje psychoaktywne powodujące zmiany w zachowaniu człowieka i/lub percepcji otaczającej rzeczywistości. W działaniu przypominają dostępne substancje psychoaktywne, jakimi są narkotyki. Bywają mieszankami substancji naturalnych (zioła, susze roślinne), jak również syntetycznych, wytwarzanych w laboratoriach chemicznych.

 

Więcej…

Podsumowanie akcji " Saniami z marzeniami"

Serdeczne podziękowania dla klas, wychowawców oraz dyrekcji i nauczycieli za udział w IX szkolnej charytatywnej akcji świątecznej „Saniami z marzeniami”.

Agnieszka Świerkowska, Agnieszka Piechowiak, Anita Krzyżaniak, Patrycja WachowiakPedagog zaprasza

Pedagog zaprasza – zajęcia dla każdego ucznia naszego gimnazjum

 

Jeżeli nie jest Ci obcy los drugiego człowieka, czujesz chęć niesienia pomocy, masz w sobie pokłady empatii, chcesz dowiedzieć się więcej o sytuacji Twoich rówieśników w najdalszych zakątkach świata zapraszam na spotkania w ramach projektu: Edukacja globalna, które odbywać się będą we wtorki na 8 godzinie lekcyjnej tj. 14.10

Zapisy i szczegółowe informacje u pedagoga szkolnego.

Początek wtorek 1 grudnia 2015r.

Tematyka zajęć:

  1. I.        Sytuacja dzieci w Rumunii – ich potrzeby i warunki życia.
  2. II.        Życiodajna ziemia, życiodajna edukacja w Zambii.
  3. Dzieciństwo w Etiopii
  4. Człowiek w sytuacji trudnej ( bezdomność, bezrobocie) – o konieczności pomocy

pedagog

Agnieszka  Świerkowska

KOMUNIKAT

Pedagog zaprasza - rok szkolny 2015/2016

Zajęcia socjoterapeutyczne odbywają się w czwartki o godz. 13.15. Grupa otwarta – w każdej chwili możesz do nas dołączyć.

pedagog Agnieszka Świerkowska

Konsultacje psychologiczne

Szanowni Rodzice!

WEEKEND DARMOWYCH KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH

W dniach 19-20 października 2013r. w Poznańskiej Pracowni Psychoterapii odbędą się darmowe konsultacje adresowane do osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Specjaliści z dziedzin psychologii, psychoterapii, terapii dzieci i młodzieży, seksuologii, diagnozy neuropsychologicznej będą dyżurować w godzinach od 10:00 do 18:00 w Poznaniu przy ulicy Sienkiewicza 8/4.

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18:00 do 20:00. Telefon: 605 293 745, bądź pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapraszam do skorzystania z oferty

pedagog Agnieszka Świerkowska

VI Edycja programu Szkoła bez przemocy

W roku szkolnym 2011/2012 nasze gimnazjum przystąpiło do VI edycji  programu Szkoła bez przemocy. Podejmowanych jest szereg działań promujących ideę Szkoły bez przemocy. Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej: www.szkolabezprzemocy.pl

Do działań , które zostały już  zrealizowane możemy dołączyć:

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

Reklama