Gimnazjum nr 3 Oborniki

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Otwarcie sali gimnastycznej

Dzień 7 października 2011 roku przejdzie do historii  szkoły. Spełniło się w końcu marzenie nie tylko uczniów, ale też ich rodziców i dziadków. Na salę gimnastyczną przy tej szkole czekało kilka pokoleń oborniczan.

O godzinie 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie sali, które rozpoczęła przemówieniem  pani dyrektor Iwona Ostrowska, witając przybyłych gości.  Potem przecięto wstęgę na znak oficjalnego otwarcia, po czym sala została poświęcona.

Następnie głos zabrał Burmistrz Obornik pan Tomasz Szrama, a potem kolejno zaproszeni goście, którzy wspominali burzliwe dzieje walki o tę salę i przeszkody, jakie trzeba było pokonać, aby ona powstała.

W dalszej części przekazano sprzęt sportowy oraz prezenty od dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy Oborniki. Potem wytworzyła się sportowa atmosfera, gdyż zaproszeni goście „testowali” nową salę, oddając serię rzutów do kosza.

Po tym sportowym akcencie nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów naszego gimnazjum: występ chóru, skecz i pokaz taneczny Bartosza Siemaszkiewicza.

Najbardziej zadowoleni z faktu oddania sali do użytku są(oczywiście poza uczniami) nauczyciele wychowania fizycznego.

Niech ta długo oczekiwana sala przyniesie młodzieży wiele radości  i sukcesów sportowych, bo jak mówi łacińskie przysłowie:

„Mens sana in corpore sano”(W zdrowym ciele, zdrowy duch)

Więcej…

Cała Polska czyta dzieciom

Po raz pierwszy w nowym roku szkolnym uczennice naszej szkoły udały się na spotkania z przedszkolakami w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem odwiedziłyśmy „Zaczarowane przedszkole” przy ulicy Piłsudskiego w Obornikach.

Chętne uczennice z klasy IIe (Kamila Kapusta, Agata Niedzielska, Marta Sadzik, Joanna Soińska i Madzia Gramza) czytały dzieciom bajki. Dziewczyny odwiedziły grupy dzieci: Żabki, Leśne ludki i Elfy. Akcja czytania trwać będzie do końca roku szkolnego. Raz w miesiącu będziemy odwiedzać różne placówki. Zapraszamy do współpracy!

Rajd Mickiewiczowski

W sobotę 24 września 2011roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XXX jubileuszowym Rajdzie „Mickiewiczowskim Szlakiem”.

Wszystko rozpoczęło się o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 3 uroczystym apelem, na którym przemawiał kierownik startu- dyrektor Zygmunt Dyczkowski. Tu nastąpił też konkurs wiedzy o Mickiewiczu i Obornikach oraz złożono prace plastyczne związane z bohaterami utworów Mickiewicza.

Więcej…

Start nowego projektu

22 września w naszej szkole odbyło się spotkanie informujące wszystkich uczniów o rozpoczynającym się we wrześniu w naszej szkole projekcie „Polacy nie gęsi, iż swój język mają i dobrze nim władają…”. Zadaniem projektu jest zwrócenie uwagi na sposób wysławiania się i pisania oraz skłonienie do zastanowienia się nad poprawnością językową.

W trosce o kulturę języka ojczystego pragniemy promować czystą polszczyznę i etykę mówienia. Język jest zjawiskiem żywym, stale się zmienia i wskutek tego my wszyscy, posługujący się tym językiem stajemy się jego współtwórcami.

Nadrzędnym celem projektu  jest uwrażliwienie nas wszystkich na potrzebę dbałości o język rodzimy, jego stronę estetyczną i poprawnościową. Przez cały rok szkolny będzie wiele okazji do tego, by zastanowić się nad własnym językiem. O wszystkich zadaniach należących do projektu będziecie informowani na bieżąco! Zapraszamy!

Przygoda wzywa

Dnia 14.06.2011roku nauczyciele wychowania fizycznego Beata Skawińska i Mariusz Bacic wraz ze Szkołą Pływania Swim Live Bartosza Fabke zorganizowali spływ kajakowy dla uczniów Gimnazjum nr 3 pod hasłem „Poznajemy Wełnę”. Wyjechaliśmy autobusem z Obornik do miejscowości Jaracz Młyn. Tam czekały już na nas kajaki i ratownik, który udzielił instruktażu. Gdy udało nam się usiąść w kajaku, do którego weszło się „suchą stopą,” pozostało już tylko podekscytowanie i pytanie: co dalej? Dla niektórych był  to „chrzest bojowy”, ale wyścig trwał, każdy chciał płynąć pierwszy, lecz nie wszystkim się to udawało.  Ostre zakola rzeki, zwalone drzewa, kamienie, przenoszenie kajaków, okazały się trudne do pokonania. Do Obornik dopłynęliśmy przemoczeni (niektórzy bez butów), ale bardzo zadowoleni, pogoda nam sprzyjała. Spływ zakończyliśmy ogniskiem i pieczoną kiełbaską.  Mamy nadzieję, że nie był to nasz ostatni spływ.

Uczniowskie Oskary

Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. M. Kopernika wyróżnieni nagrodą  „ Uczniowski Oskar „ w roku szkolnym 20010/20011:

 • Oskar Tomczak kl. IIIf – laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego,
 • Maja Krasicka kl. IIIb – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego,
 • Michał Iracki kl. IIId – II miejsce w województwie w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego,
 • Karolina Jusik kl. Id – uczestniczka  Finału  Wojewódzkiego w warcabach,
 • Paulina Walczak kl. IIIf – laureatka Przeglądu Młodych Talentów,
 • Daria Zemło – I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „ W 100 rocznicę urodzin Cz. Miłosza”,
 • Paulina Hajt – uczestniczka Finału Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego „ Salamandra”,
 • Marta Trzeciak, Patryk Malina, Sandra Tomaszewska – za udział w ogólnopolskiej prezentacji projektów młodzieżowych w Warszawie 17.06. 2011.

Dzień Sportu

BĄDŹ   ZDROWY!

PROGRAM  DNIA  SPORTU  POD  HASŁEM  „ BĄDŹ ZDROWY”

W GIMNAZJUM NR 3 W OBORNIKACH

 

Termin i miejsce: 2 czerwca 2011 r. godz. 8.30, boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr.2

Więcej…

Strona 19 z 23

Reklama