Gimnazjum nr 3 Oborniki

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Rajd Mickiewiczowski

W sobotę 24 września 2011roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XXX jubileuszowym Rajdzie „Mickiewiczowskim Szlakiem”.

Wszystko rozpoczęło się o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 3 uroczystym apelem, na którym przemawiał kierownik startu- dyrektor Zygmunt Dyczkowski. Tu nastąpił też konkurs wiedzy o Mickiewiczu i Obornikach oraz złożono prace plastyczne związane z bohaterami utworów Mickiewicza.

Więcej…

Start nowego projektu

22 września w naszej szkole odbyło się spotkanie informujące wszystkich uczniów o rozpoczynającym się we wrześniu w naszej szkole projekcie „Polacy nie gęsi, iż swój język mają i dobrze nim władają…”. Zadaniem projektu jest zwrócenie uwagi na sposób wysławiania się i pisania oraz skłonienie do zastanowienia się nad poprawnością językową.

W trosce o kulturę języka ojczystego pragniemy promować czystą polszczyznę i etykę mówienia. Język jest zjawiskiem żywym, stale się zmienia i wskutek tego my wszyscy, posługujący się tym językiem stajemy się jego współtwórcami.

Nadrzędnym celem projektu  jest uwrażliwienie nas wszystkich na potrzebę dbałości o język rodzimy, jego stronę estetyczną i poprawnościową. Przez cały rok szkolny będzie wiele okazji do tego, by zastanowić się nad własnym językiem. O wszystkich zadaniach należących do projektu będziecie informowani na bieżąco! Zapraszamy!

Przygoda wzywa

Dnia 14.06.2011roku nauczyciele wychowania fizycznego Beata Skawińska i Mariusz Bacic wraz ze Szkołą Pływania Swim Live Bartosza Fabke zorganizowali spływ kajakowy dla uczniów Gimnazjum nr 3 pod hasłem „Poznajemy Wełnę”. Wyjechaliśmy autobusem z Obornik do miejscowości Jaracz Młyn. Tam czekały już na nas kajaki i ratownik, który udzielił instruktażu. Gdy udało nam się usiąść w kajaku, do którego weszło się „suchą stopą,” pozostało już tylko podekscytowanie i pytanie: co dalej? Dla niektórych był  to „chrzest bojowy”, ale wyścig trwał, każdy chciał płynąć pierwszy, lecz nie wszystkim się to udawało.  Ostre zakola rzeki, zwalone drzewa, kamienie, przenoszenie kajaków, okazały się trudne do pokonania. Do Obornik dopłynęliśmy przemoczeni (niektórzy bez butów), ale bardzo zadowoleni, pogoda nam sprzyjała. Spływ zakończyliśmy ogniskiem i pieczoną kiełbaską.  Mamy nadzieję, że nie był to nasz ostatni spływ.

Uczniowskie Oskary

Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. M. Kopernika wyróżnieni nagrodą  „ Uczniowski Oskar „ w roku szkolnym 20010/20011:

 • Oskar Tomczak kl. IIIf – laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego,
 • Maja Krasicka kl. IIIb – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego,
 • Michał Iracki kl. IIId – II miejsce w województwie w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego,
 • Karolina Jusik kl. Id – uczestniczka  Finału  Wojewódzkiego w warcabach,
 • Paulina Walczak kl. IIIf – laureatka Przeglądu Młodych Talentów,
 • Daria Zemło – I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „ W 100 rocznicę urodzin Cz. Miłosza”,
 • Paulina Hajt – uczestniczka Finału Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego „ Salamandra”,
 • Marta Trzeciak, Patryk Malina, Sandra Tomaszewska – za udział w ogólnopolskiej prezentacji projektów młodzieżowych w Warszawie 17.06. 2011.

Dzień Sportu

BĄDŹ   ZDROWY!

PROGRAM  DNIA  SPORTU  POD  HASŁEM  „ BĄDŹ ZDROWY”

W GIMNAZJUM NR 3 W OBORNIKACH

 

Termin i miejsce: 2 czerwca 2011 r. godz. 8.30, boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr.2

Więcej…

Czy zasypie nas góra śmieci ?

Od listopada do marca młodzież naszego gimnazjum realizowała zadania projektowe mające na celu uświadomienie skali problemu związanego z zaśmiecaniem środowiska. Prezentacja wyników pracy odbyła się w dniu 28 kwietnia 2011r i powiązana była z obchodami Dnia Ziemi.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili  mapki oraz dokumentację fotograficzną „dzikich” wysypisk śmieci, na które natknęli się w swojej okolicy. Wykonali plakaty przedstawiające zastosowanie różnokolorowych pojemników do segregacji odpadów.

Uczniowie klas drugich układali krzyżówki tematyczne, rozwiązywane wspólnie z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zbadali sposób dokonywania zakupów w swoich rodzinach i na tej podstawie określili zasady postępowania mające na celu ograniczenie ilości odpadów już na tym etapie. Wykonali pomysłowe prezenty z wykorzystaniem odpadów, które wszyscy mogli obejrzeć na wystawce.

Więcej…

Gimnazjaliści czytają przedszkolakom

„Trzeba pamiętać, że okres dzieciństwa jest krótki, ograniczona jest liczba książek,

które można  w tym czasie poznać,a jeszcze mniej pokochać”

Janusz Dunin


4  maja uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Brygidy Szulczyk rozpoczęli cykl spotkań z przedszkolakami. Gimnazjaliści będą czytali dzieciom książki.

 

Więcej…

Strona 19 z 22

Reklama