Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wykazy podręczników na rok szkolny 2012/2013

 

Wykazy podręczników dla klas I-III na rok szkolny 2013/2014

 

Więcej…

Z wizytą u radzimskich wojów

W dniu 26 maja dwie grupy z naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyły w corocznym rajdzie do Radzimia. Wymarsz nastąpił z boiska szkoły podstawowej w Maniewie. Szliśmy leśnym duktem, aż do miejsca, gdzie znajdują się pozostałości najstarszej osady z naszych terenów. Po drodze harcerze przygotowali szereg konkurencji, które musieliśmy wykonać. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Jedna z naszych grup zajęła drugie miejsce i otrzymała od organizatorów upominki. Niestety Radzim przywieziony w zeszłym roku do naszej szkoły musiał zmienić miejsce pobytu. Ale to nie zmienia faktu, że w przyszłym roku także powędrujemy szlakiem radzimskich wojów.

Marta Kujawa zwyciężyła w konkursie czytelniczym

24 maja odbył się w Murowanej Goslinie XIII konkurs czytelniczy ,,Mól książkowy”. Wzięło w nim  udział 36 gimnazjalistów z 12 szkół. Nasze gimnazjum reprezentowały 3 uczennice: Ewa Barszcz(kl. IIIe), Marta Kujawa (kl.IIa) i Kamila Majchrzak (IIa). Dziewczyny przygotowywały się do tego konkursu prawie pół roku. W kwietniu zorganizowano etap szkolny. Wzięło w nim udział 8 uczennic. Do następnego etapu przeszły 3 osoby, które najlepiej napisały test. Opłaciło się. Nasza uczennica Marta Kujawa zajęła I miejsce (zdobyła największą ilość punktów !) Bardzo się cieszymy i gratulujemy! Organizatorzy,, Mola książkowego” przygotowują co roku miłą niespodziankę. W tym roku zaprosili pisarkę Olgę Rudnicką. Młodzież dowiedziała się , jak powstają książki pani Olgi, mogła bezpośrednio je kupić i uzyskać dedykację Autorki. To było dla nas miłe przeżycie.

Dzień Europy w Gimnazjum nr 3.

9 maja w naszej szkole Klub Europejski zorganizował obchody Dnia Europy. Każdy uczeń miał okazję sprawdzić swoją wiedzę w konkursie rozwiązując krzyżówkę dot. informacji o Unii Europejskiej. Zadanie wymagało znajomości informacji, które zamieszczono wcześniej w gablocie informacyjnej. Natalia Skrzypek, Kamila Majchrzak, Marta Kujawa i Ewa Pietz przygotowały stoisko informacyjne przy którym rozdawały krzyżówki, a wypełnione zbierały do ,,Kuferka Europejskiego''. Prawidłowo wypełnione kartki brały udział w losowaniu nagród, publikacji, drobnych upominków przysłanych przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Rozdano ok. 200 krzyżówek i nagrodzono uczestników zabawy.

Więcej…

Młodzież dla seniorów

W dniu 17 kwietnia 2012 uczennice Gimnazjum nr 3 w Obornikach, członkinie Klubu Europejskiego: Natalia Skrzypek, Kamila Majchrzak, Ewa Pietz oraz Marta Kujawa odwiedziły słuchaczy UTW, którzy w tym dniu mieli zajęcia na terenie szkoły i poinformowały, że instytucje europejskie ogłosiły rok 2012:

,,Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej"

Więcej…

Biolodzy Górą

W kwietniu, uczennica naszego Gimnazjum, Ania Balcerowiak z III c brała udział w etapie ponad wojewódzkim Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, organizowanego przez PTOP, „Salamandra”.
W gronie laureatów etapu wojewódzkiego konkursu „Salamandry” i bliźniaczego konkursu z województwa lubuskiego Ania dostała się do dziesiątki najlepszych finalistów, zajmując 9 miejsce.

Uczennica naszej szkoły, Kasia Morańska z II b, została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

Serdecznie gratulujemy.

Projekt - " Szafka dla każego ucznia"

W związku z realizacją szkolnego projektu „Szafka dla każdego ucznia”,30 i 31 marca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce pieniędzy, która miała miejsce w obornickim markecie Intermarche. Kwota, którą udało nam się pozyskać, to 1,242,85gr.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom akcji: Marice Bartczak, Donacie Milewskiej, Mikołajowi Pilarskiemu, Miłoszowi Dobakowi, Weronice Antkowiak, Angelice Ziemskiej, Esterze Chudej, Milenie Łabędzkiej, Weronice Grądzielewskiej, Martynie Ciesielskiej, Ewie Barszcz, Sarze Piątek, Martynie Mańczak, Michalinie Gumnej, Asi Chmielewskiej, Martynie Ziegenhagen, Weronice Kowalczuk i Zuzi Kowalczak.

Strona 19 z 26

Reklama