Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

" Lustereczko powiedz przecie ..."

 

We wtorek i środę w naszej szkole można było spotkać przedszkolaków. Odwiedziły one Gimnazjum nr 3, by obejrzeć przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Łącznie przybyło około 200 dzieci wraz z opiekunami. W role bohaterów bajki wcielili się uczniowie klasy Ib oraz IIe. Treść historii jest wszystkim dobrze znana. Dla przypomnienia… z mieszkańcami chatki - krasnoludkami (Klaudia Ostrowska, Marika Kasperek, Martyna Hołoga, Monika Rab, Wiktoria Jóźwiak, Wojciech Damas, Katarzyna Marten – zastępująca rozchorowaną Julię Łącką Płacz) zamieszkuje Królewna Śnieżka (Adrianna Gruszka). Zła królowa (Roksana Żubrowska) nie daje spokoju pięknej królewnie i w przebraniu częstuje Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na namowy czarownicy nie reaguje nawet Leśniczy (Wiktor Starosta). Ważną postacią w bajce było wszystkim znane lustereczko (Patrycja Dębniak), które mimo usilnych pytań złej królowej, ustaje przy swoim i przekonuje, że to Śnieżka jest najpiękniejsza. Na szczęście uśpioną dziewczynę ratuje królewicz (Filip Okulanis). I jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się kończy…

Narratorami tego przedstawienia byli: Dominika Aniołek oraz Daniel Dobiegała. Nad oprawą muzyczną czuwał szkolny zespół muzyczny – „Ardente” pod kierunkiem pani Arletty Zmyślińskiej.  Dekorację przygotowała pani Patrycja Wachowiak, a aktorami opiekowała się pani Hanna Pilarska.

Wielkie podziękowania dla występujących za zaangażowanie oraz poświęcony czas!

Więcej…

Dzień Dawcy - podsumowanie

Dnia 20 marca 2013 roku w Gimnazjum nr 3 w Obornikach odbył się Dzień Dawcy Szpiku. Akcja zainicjowana przez p. Beatę Skawińską, nauczycielkę Gimnazjum nr 3, była pierwszą tego typu w Obornikach. Tego dnia do grona potencjalnych dawców szpiku dołączyło 95 osób, co oznacza 95 nowych szans na życie dla chorych na białaczkę!

Akcję rejestracji poprzedziło wystawienie przedstawienia kukiełkowego"Biedroneczka Klara" w obornickich przedszkolach. Przedstawienie przygotowały panie B. Szulczyk i P. Wachowiak nauczycielki Gimnazjum nr 3 wraz z uczennicami naszej szkoły. "Biedroneczka Klara"

przybliżała problem białaczki i przeszczepu szpiku małym oborniczanom i dzięki temumiało zachęcić ich rodziców do stania się potencjalnymi dawcami szpiku.

Wolontariusze z Gimnazjum nr 3 przygotowali prelekcje skierowane do uczniów szkól ponadgimnazjalnych. W Zespole Szkól im. Gen. T. Kutrzeby dzięki zaangażowaniu p. M. Gorzelańczyk mogli porozmawiać z dawczynią szpiku z Obornik.

Wszystkim zaangażowanym w propagowanie idei dawstwa szpiku oraz rejestrację potencjalnych dawców serdeczne podziękowania składa:

fundacja DKMS.

Więcej…

Mistrzostwa szachowe

Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w Szachach

Dnia 14 lutego reprezentacja z naszej szkoły wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w Szachach. Odbyły się one w Poznaniu,  w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika. Rozegrano 7 rund, systemem szwajcarskim, tempem 15 minut na partię dla zawodnika. W zawodach udział wzięły 52 drużyny. W skład zespołu Gimnazjum nr 3 z Obornik wchodzą: Piotr Jabkowski (kapitan), Katarzyna Morańska, Karolina Jusik oraz Marika Rymer. Przygotowaniem zajęła się Pani  Wiesława  Janicka. Po zaciętej walce,   ostatecznie zajęliśmy 27. miejsce.

Gratulacje!

Olimpiada PCK

Zapobiegamy chorobom cywilizacyjnym w naszej szkole

Monika Bańdurska z klasy IIIF przedstawiła zgromadzonej na sali gimnastycznej społeczności szkolnej prezentację multimedialną nt. chorób cywilizacyjnych. Wybrała i omówiła najczęstsze z nich.

Elementem akcji było także przygotowanie plakatów o tych chorobach przez niektóre klasy.Przeprowadzenie akcji o tematyce prozdrowotnej jest warunkiem udziału w etapie okręgowym konkursu PCK. Pisemna część olimpiady odbędzie się 25 marca w Poznaniu.

Życzymy powodzenia!

Teresa Dragun -Roguszka

Targi Edukacyjne

Talent - Edukacja – Sukces – pod takim hasłem rozpoczęły się w piątek Targi Edukacyjne, uczniowie naszej szkoły brali w nich udział.

To największa  w Polsce impreza wystawiennicza prezentująca ofertę placówek oświatowych i szkół wyższych. To miejsce spotkań i wymiany doświadczeń pomagające młodym ludziom w wyborze dalszej drogi kształcenia, a nauczycielom dostarczające wiedzy zawodowej. Wśród wystawców  były publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, zawodowe, policealne, językowe oraz szkoły wyższe.

Absolutną nowością tegorocznych targów była Aleja Odkrywania Talentów - miejsce,
w którym można było rozpoznać swoje zdolności, skorzystać z porad psychologiczno-pedagogicznych, sprawdzić umiejętności na stanowiskach interaktywnych, a także zweryfikować swoje predyspozycje artystyczne.

Szczególną przestrzenią była Aleja Zawodów, gdzie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie poznańskich szkół zawodowych m.in.: gastronomicznej, budowlanej, elektrycznej, poligraficznej.

 

Więcej…

Podziękowanie

Dzień Dawcy

Dnia 20.03.2013r. w godzinach 15-19 w Gimnazjum nr 3 w Obornikach odbędzie się "DZIEŃ DAWCY SZPIKU". Celem akcji jest zarejestrowanie jak największej liczby potencjalnych dawców szpiku. Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą tego dnia bezpłatnie zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka potrzebnego do przeprowadzenia badania genetycznego. Dołącz do bazy potencjalnych dawców, a może to TY URATUJESZ KOMUŚ ŻYCIE!

Strona 19 z 31

Reklama