Gimnazjum nr 3 Oborniki

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

XIV Powiatowy Konkurs Czytelniczy

29 maja (środa)! Na ten dzień czekaliśmy pół roku. Tyle trwały przygotowania do XIV  Powiatowego Konkursu Czytelniczego ,,Mól Książkowy”. Organizatorem  konkursu jest Gimnazjum nr1 w Murowanej Goślinie. Wzięło w nim udział 36 gimnazjalistów .Nasze gimnazjum reprezentowały 3 uczennice: Ewelina Górecka(kl. IIIf), Karolina Giżycka (kl. IIa)i Michalina Wołodżko  (kl .II d).One właśnie zdobyły najwięcej punktów podczas etapu szkolnego, który odbył się w naszej szkole w połowie kwietnia. W Murowanej Goślinie dziewczyny też nieźle się spisały. Ewelina zdobyła 4. Miejsce! Należy dodać ,że różnica między 3.i 4. miejscem to 0,5pkt. Jak co roku, poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany, a różnice w punktacji minimalne.

Główną atrakcją tych konkursów są spotkania ze znanymi pisarzami. W tym roku Organizatorki zorganizowały spotkanie autorskie pisarza Tomasza Kruczka. Autor ,,Grodu Sędziwoja” opowiedział o swoich pasjach, wyjaśnił, jak powstają jego książki Było bardzo miło(jak co roku). Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy w tej pięknej, nowoczesnej szkole..

Więcej…

Rajd dla wytrwałych

25 maja( sobota) dwie grupy z naszej szkoły postanowiły wziąć udział w VIII rajdzie historyczno- turystycznym. Nie wystraszył nas deszcz ani niska temperatura, na mecie w Maniewie obie grupy wraz z opiekunkami stawiły się w komplecie. Na trasie wzięliśmy udział we wszystkich konkurencjach przygotowanych przez harcerzy. Nasi gimnazjaliści byli bardzo dzielni i szczęśliwie dotarli do celu( Radzim).Tam czekał na nas smaczny ,gorący bigos i kanapki ze smalcem, natomiast w szkole w Maniewie-tradycyjnie- wojskowa grochówka i pyszne domowe ciasto.

Długo będziemy wspominać ten trudny ,deszczowy rajd. Mam jednak nadzieję, że za rok znowu spotkamy się na szlaku do Radzimia a aura będzie dla nas łaskawsza.

Konkursy muzyczne

06 i 07 maja 2013r. odbył się w Poznaniu I Archidiecezjalny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej pod hasłem "Kocham moją Ojczyznę".

Przegląd odbył się pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Miał zasięg diecezjalny i adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.Przegląd przeprowadzony został w dwóch kategoriach: - soliści i - zespoły (recytatorskie, wokalne lub wokalno-recytatorskie, wokalno - instrumentalne).Każdy wygrany uczestnik bądź zespół  miał być poinformowany telefonicznie i zaproszony na koncert finałowy. Nasz szkolny zespół "Ardente" zaśpiewał pieśń "Marsz Sybiraków", pieśń opracowana na głosy połączona z choreografią ,aby bardziej przekazać emocje i dramaturgie tekstu. Zespół został zaproszony na koncert  na dzień 17 maja. Okazało się, że zespół zdobył najwyższe miejsce w kategorii zespół, za co otrzymał statuetkę: orzeł z brązu wznoszący się do lotu ze skały. Symbolizuje ona możliwość młodych ludzi do wznoszenia się ciągle wzwyż, ku temu co najlepsze i najpiękniejsze. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominki. Profesjonalne jury składające się z muzyków, dyrygentów, polonistów oraz poetów uzasadniło swój wybór.  Następnie odbył się koncert laureatów i uczestników wyróżnionych. Zespół składa się z młodych, utalentowanych ludzi, którzy śpiew i muzykę kochają ponad wszystko. Zespół wokalny "Ardente" zaśpiewał w składzie: Agata Niedzielska, Pamela Nowak, Donata Milewska, Martyna Kubiak, Gabriela Jankowska, Marcin Bunalski, Wojciech Milejczak, Katarzyna Marten, Daniel Dobiegała, Julia Zagrodzka, Marta Kujawa, Natalia Skrzypek.

Teraz przed nami finał w Krakowie...

W " pachnącej" krainie

Dnia 17 maja 2013r.   klasa III a wraz z wychowawczynią, panią Sylwią Kleszcz i Wiesławą Najdek wybrała się na wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków w Obornikach. Grupa została oprowadzona przez panią kierownik po poszczególnych sektorach . Dzięki tej wyprawie klasa na własne oczy zobaczyła i własnymi nosami poczuła , jak przebiega  proces oczyszczania ścieków.

Więcej…

Projekt Info-mat-fiz

Co łączy informatykę, matematykę i fizykę w życiu codziennym?

CELE PROJEKTU:

 • Utrwalenie wiadomości, zdobytych na lekcjach informatyki, matematyki i  fizyki w  klasach I i II.
 • Kształtowanie umiejętności wykorzystania posiadanej wiedzy w życiu codziennym.
 • Rozwijanie pozytywnych emocji płynących ze zrozumienia tematu i zdolności „poruszania się w nim”.
 1. CZAS TRWANIA PROJEKTU: 1 miesiąc.
 2. UCZESTNICY PROJEKTU: uczniowie klas II.
 3. OPIEKUNOWIE PROJEKTU: Lidia Fryska, Danuta Jelińska, Anita Krzyżaniak, Agnieszka Piechowiak, Jolanta Styszyńska, Aurelia Witaszak.
 4. ZADANIA, KTÓRE PROWADZĄ DO REALIZACJI CELÓW:
  1. Zadania realizowane są przez grupy uczniów poszczególnych klas II.
  2. Przydział tematów do opracowania dla grup: „Informatyka, matematyka i fizyka w życiu codziennym” (np. w ogrodzie, szkole, zakładach pracy, w kosmosie itp.). W ramach tematu należy:
 • wykonanie prezentacji multimedialnej;
 • wykonanie plakatu zachęcającego do obejrzenia prezentacji;
 • powtórzenie i utrwalenie wiadomości z poszczególnych przedmiotów;
 • wykonanie pudełka w stylu INFO-MAT-FIZ;
 • przygotowanie przebrania 9-osobowej reprezentacji;
 • przedstawienie prezentacji multimedialnej na forum;
 • udział w konkursie INFO-MAT-FIZ.

Prezentacja wyników pracy zespołu odbyła się 17.05.2013 r.

Więcej…

Sonda uliczna - palenie papierosów

Dnia 16.05.2013r. uczennice klas I: Aleksandra Migaszewska, Adrianna Polus, Jóźwiak Wiktoria, Siejakowska Nicola, Natalia Mączyńska, Weronika Nowicka, Julia Zagrodzka oraz Nicola Wrona wzięły udział w sondzie ulicznej przeprowadzonej wśród społeczności lokalnej na temat palenia papierosów. Przebadanych zostało 261 osób, z czego na pytanie „Czy pali Pan/Pani papierosy” odpowiedziały, że tak -  74 osoby, natomiast-187 osób, że nie palą. Można powiedzieć, że jest to wynik dość zadowalający, niestety nie doskonały. Oborniczanie informowani byli przez gimnazjalistki o szkodliwości palenia papierosów i zgubnym wpływie nikotyny na organizm człowieka, oraz o obchodzonym 31 maja „Dniu bez Papierosa”. Gdy pytano dlaczego palą papierosy respondenci najczęściej odpowiadali : z nerwów, bo lubię,  uzależnienie, z głupoty, bo mąż pali, ponieważ mi smakują, palę e-papierosy- zwykłe zabijają, z przyzwyczajenia. Były również odpowiedzi humorystyczne typu: bo teściowa jest w domu, nie palę bo skończył się właśnie sezon grzewczy, bo cała wioska pali, a więc dlaczego ja nie mam palić? , palę żeby nie zgasł. Jakkolwiek zdajemy sobie sprawę, że większość osób, z którymi rozmawiały uczennice nie zaprzestanie palenia, to jednak mamy nadzieję, że chwilowa refleksja nad zgubnymi skutkami nałogu przyda się każdemu.

koordynator

pedagog Agnieszka Świerkowska

"Wiosna" w bibliotece

Biblioteka szkolna to miejsce przyjazne dla nauczycieli i uczniów. Tu dużo się dzieje, każdy uczeń znajdzie coś dla siebie. Co miesiąc mają tu miejsce różne konkursy. I tak 22 kwietnia odbył się finał konkursu czytelniczego „ Ciąg dalszy nastąpi” – etap szkolny. Poziom przygotowania uczestniczek był bardzo wyrównany. Najwięcej punktów zdobyły:
I miejsce – Ewelina Górecka ( kl. III f)
II miejsce – Karolina Giżycka ( kl.II a)
III miejsce – Michalina Wołodźko ( kl. IId)
Wymienione wcześniej czytelniczki będą reprezentowały naszą szkołę 29 maja na XIV Powiatowym Konkursie Czytelniczym w Murowanej Goślinie.
Natomiast 7 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pt. „Reklama biblioteki i czytania”.
Autorkami nagrodzonych prac są:
I miejsce – Katarzyna Morańska ( kl..III b)
II miejsce – Agnieszka Stawicka ( kl. III f)
III miejsce – Karolina Giżycka ( kl. II a)
Wszystkie uczestniczki obu konkursów otrzymały nagrody i pamiątkowe zdjęcia. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

 

Więcej…

Strona 19 z 33

Reklama