Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

,,11Listopada – czy pamiętasz?”

Już za kilka dni wielkie, radosne Święto dla wszystkich Polaków. 11 Listopada! W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy je troszeczkę wcześniej – 7 listopada. Gimnazjum nr 3. Na korytarzu szkolnym  podziwiamy wystawę plakatów poświęconą  powstaniom narodowym, w każdej klasie gazetki o tematyce niepodległościowej ,w tle słychać muzykę ,a w całej szkole dominują dwa kolory: biel i czerwień. I oczywiście nasi uczniowie ,odświętnie ubrani ,podekscytowani ,do ostatniej chwili przygotowują się do konkursów  . Ogłoszono je już miesiąc wcześniej. I tak młodzież z pierwszych   klas miała okazję zaprezentować się w wybranym przez siebie tańcu narodowym, zaśpiewać  piosenkę legionową, narysować godło narodowe i  wykazać się wiedzą nt. historii naszego kraju. A wszystkie te zmagania uważnie obserwowało i oceniało wymagające jury w składzie: p. A. Mielech,   p. B. Skawińska i p. H. Ima. Całą imprezę prowadziła p. T.Dragun- Roguszka. Natomiast klasy drugie i trzecie, oprócz gazetek i plakat ów, przygotowały ciekawe prezentacje nt.,, Czym dla mnie jest Ojczyzna?”  Kilka z nich pozytywnie zaskoczyło komisję konkursową  swoim poziomem. Dwie z nich zaprezentowano na Gimnazjadzie. W taki nietypowy sposób nasza młodzież  poszerzyła swoją wiedzę nt. dążeń niepodległościowych Polaków.  Gimnazjada ,,11Listopada – czy pamiętasz? ”odbyła się w naszym Gimnazjum już po raz jedenasty! Pomysł obchodów tego Święta  w takiej formie  spodobał się naszym uczniom i na stałe zapisał się w tradycji tej szkoły.

 

Więcej…

Halloween

W przeddzień Wszystkich Świętych w naszej szkole odbył się dzień Halloween! Jedną z atrakcji była możliwość zakupienia smakołyków, które przygotowali uczniowie. Był pyszny torcik, babeczki, rogaliki, największą popularnością cieszyły się „ciasteczkowe paluszki…” Spora część uczniów była przebierana. Spotkać można było koty, wiedźmy, duszki. Odbyły się konkursy związane z najlepszym strojem. Na przerwach słuchaliśmy mrocznej muzyki, podczas której uczniowie straszyli się nawzajem…

Wszystkim piekącym ciasta serdecznie dziękujemy!

 

Więcej…

16 Libera w naszym Gimnazjum

W czwartek, 25 października mieliśmy zaszczyt gościć Libera wraz ze swoją drużyną! Spotkanie dotyczyło przede wszystkim zachęcenia do głosowania w programie „Bitwa na głosy”. Gimnazjaliści razem z członkami drużyny śpiewali i klaskali w rytm muzyki. Marcin Piotrowski – Liber opowiadał o programie, zdradzał sekrety kulis i odpowiadał na nasze pytania. Niektórzy uczestnicy drużyny uczyli się w naszej szkole. Na przykład pani Roguszka uczyła Asię Gacek historii, a pani Zmyślińska muzyki. To pokazuje nam, że zwykły człowiek może osiągnąć, jeśli tylko będzie tego chciał. Pod koniec wizyty naszych gwiazd uczniowie i nauczyciele pozowali do zdjęć z Liberem oraz członkami całego zespołu.

Marika Bartczak

 

Więcej…

Spektakl profilaktyczny

23 października br. o godzinie 11.30 w naszej szkole miał miejsce spektakl profilaktyczny „ Nad przepaścią”. W przedstawieniu podjęto tematykę uzależnień i szkodliwości używek.

Aktorzy przedstawili historię dwójki przyjaciół, których połączyła wspólna pasja wspinaczki sportowej. Hobby, któremu oddają się bohaterowie, wymaga lojalności wobec partnera, zaufania do drugiej osoby i odpowiedzialności. Niestety, jeden z nich zaczął prowadzić „ luzacki” tryb życia, nieobojętne mu były używki i „ wspomagacze”. Konsekwencje takiego postępowania zostały zasygnalizowane w spektaklu. To piękna opowieść o potrzebie pasji i konsekwencji niezbędnej do realizacji swoich marzeń oraz konieczności stawiania sobie życiowych celów i dążeniu do nich.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 12. października w naszej szkole po raz kolejny odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Do ślubowania przystąpili uczniowie klasy Ia, Ib, Ic oraz Id.

Podczas części oficjalnej uczniowie ślubowali na sztandar szkoły, że będą godnie reprezentować szkołę, pomagać słabszym a także, że będą dumą rodziców i swojego gimnazjum.

Po części oficjalne odbyły się tzw. otrzęsiny. Tutaj pierwszoklasiści mogli wykazać się sprawnościami w kilku zaplanowanych konkurencjach, takich jak: „malowane kotki”, „kotek pije mleczko”, czy konkurs sprawnościowy. Wszyscy uczniowie doskonale się bawili.

Po zakończeniu Ślubowania prowadzący przypomnieli jednak pierwszoklasistom, że są oni już oficjalnie gimnazjalistami, a to zobowiązuje do odpowiedniego zachowania, odpowiedzialności i dojrzałości.

 

Więcej…

Sukces tenisistek

Mistrzynie Drużynowych Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym:

Monika Iracka, Daria Mączyńska, Julia Łącka.

Gratulujemy !

Więcej…

Rajd Mickiewiczowski 2012

W sobotę, 29 września 2012r. przedstawiciele naszej Szkoły uczestniczyli w XXXI Rajdzie Mickiewiczowskim.
Reprezentowały nas 3 grupy:

,,Słodkie Pierniki”- pod opieką p. P Wachowiak i p. H. Pilarskiej

,,Wędrowcy”        - pod opieką p. H. Imy

,,Megamocni” – pod opieką p. A. Dubisz i p. A. Witaszak

Więcej…

Strona 19 z 27

Reklama