Gimnazjum nr 3 Oborniki

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Ferie bez nudy

W tegoroczne ferie zimowe uczniowie na pewno nie mogli się nudzić. Poza tym, że zima pokazała swoje białe, mroźne oblicze i można było spędzić czas na sankach czy na lodowisku, to również w naszej szkole odbywały się różne zajęcia i każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Więcej…

XXI Finał WOŚP

Wszyscy byliśmy kiedyś dziećmi i wszystkich czeka też starość, dlatego popieramy tegoroczny cel WOŚP, która gra pod hasłem: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej dla seniorów”.

W niedzielę, 13 stycznia uczniowie naszej szkoły w godzinach od 9 do 13 chodzili po ulicach Obornik i zbierali do puszek pieniądze. Poświęcili swój wolny czas i w mrozie oraz śniegu zaangażowali się w tę szlachetną akcję. Byli to:

Trzeciak Ewelina, Sadzik Marta, Paula Rydz, Starosta Wiktor, Kasprzycka Oliwia, Bednarz Mikołaj, Kubiak Martyna, Kujawa Marta, Aniołek Dominika, Królski Dominik, Filipowicz Oliwia, Gromala Jacek, Cyplik Paulina, Pytel Klaudia, Słuszczak Natalia, Kapusta Kamila,  Knopczyński Krzysztof, Siejakowska Nicole,  Malec Eliza i  Wleklak Oscar.

W tym roku zebraliśmy 3 720 zł i 59 gr

Więcej…

Konkurs czytelniczy

13 grudnia 2012r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy zatytułowany: „Książki, które warto przeczytać”. Wzięło w nim udział osiem uczennic. Najwięcej punktów zdobyły:
I miejsce – Ewelina Górecka (kl. III f)
II miejsce – Marta Kujawa (kl. III a)
III miejsce – Patrycja Dębniak (kl. II e)

Zwyciężczynie otrzymały nagrody książkowe a pozostałe uczestniczki konkursu symboliczne słodkie upominki i dyplomy.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną

Sukces na olimpiadzie PCK

3 grudnia 2012r. trzy uczennice naszej szkoły wraz z opiekunem Panią Roguszką udały się do Starostwa, by wziąć udział w XXI Rejonowej Olimpiadzie „ Promocji Zdrowego Stylu Życia”. Głównym organizatorem tego konkursu jest Polski Czerwony Krzyż. Olimpiada promuje zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Ma ona na celu sprawdzenie wiedzy uczestnika z zakresu: choroby układu pokarmowego, zdrowe odżywianie i działalność PCK. Udział wzięło po trzech przedstawicieli z każdej szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z terenu Powiatu Obornickiego.
W kategorii gimnazjum pierwsze dwa miejsca zajęły uczennice naszej szkoły. Są to Monika Bańdurska z III f ( I miejsce) oraz Agnieszka Stawicka z III f ( II miejsce). Monika zdobywając pierwsze miejsce, zakwalifikowała się do kolejnego etapu olimpiady. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Uczestniczki olimpiady

Katarzyna Morańska i Agnieszka Stawicka

Fotoreportaż- jasełka, wigilie, pożegnanie Pana Krystiana

Więcej…

Wycieczka kółka historycznego

Dnia 30 października odbyła się wycieczka kółka historycznego do muzeum archeologicznego, znajdującego się przy Starym Rynku w Poznaniu. W muzeum można było podziwiać oryginalne hieroglify z Egiptu. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła wystawa poświęcona początkom państwa polskiego. Uczestnicy byli zadowoleni. Liczymy na więcej wycieczek śladami historii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…

Nowy projekt ekologiczny

Rusza projekt ekologiczny – STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY.

Doskonale wiemy jak ważna dla naszego środowiska jest odpowiednia segregacja odpadów, dlatego też Samorząd Uczniowski zgłosił naszą szkołę do udziału w projekcie ekologicznym „Stań po zielonej stronie mocy”, którego celem jest zbiórka następujących przedmiotów, za które otrzymujemy określoną liczbę punktów:

 • płyty DVD/CD – 1 punkt
 • plastikowe pudełka po płytach – 2 punkty
 • stare telefony komórkowe – 5 punktów
 • baterie – 1 punkt
 • ładowarki – 3 punkty.

Akcja trwa od grudnia br. do 23 czerwca 2013r.

Organizator – firma Slam Poland przewiduje nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników akcji, w kategoriach:

 • najlepsza klasa w powiecie,
 • najlepsza szkoła w powiecie,
 • najlepsza klasa w województwie,
 • najlepsza szkoła w województwie.

Odpady te można wrzucać do ECO BOXÓW (specjalnych pojemników otrzymanych od organizatora),  znajdujących się na parterze szkoły.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w akcji!!!

Strona 19 z 29

Reklama