Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

02 grudnia w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Obornikach, które poprzedziła kampania reklamowa kandydatów. W głosowaniu wzięło udział 329 uczniów z 403, uprawnionych do oddania głosów. Każdy głosujący zakreślał na karcie wyborczej nazwiska czterech pretendentów. Uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę głosów i  tym samym zostali naszymi przedstawicielami, to:
Mateusz Szrama, Monika Topór, Klaudia Dominik, Filip Wielgosz.
Nowym radnym  życzymy wielu sukcesów i czekamy na spełnienie wyborczych obietnic

Mikołajki

Każdy z nas pamięta jak bardzo wyczekiwał dnia 6 grudnia, kiedy to św. Mikołaj zaglądał do wszystkich butów i tylko w tych czystych coś pozostawiał…  W przeddzień  „Mikołajek” udaliśmy się z kolejną grupą gimnazjalistek na spotkanie z dziećmi. Tym razem to klub „Mądra sowa” działający przy Bibliotece Publicznej w Obornikach. Dziewczyny z klasy Ie - Agnieszka Kegel, Marika Kasperek, Natalia Koralewska, Adriana Szymańska, Roksana Żubrowska, Laura Filipiak i Marta Napierała miały niełatwe zadanie, by przekonać dzieci, że Mikołaj naprawdę istnieje. Przecież wiadomo, że nie jednemu maluchowi udało się rozwikłać już tę zagadkę. Czytaliśmy legendę o świętym Mikołaju, dzieci rozwiązywały quiz dotyczący zimy, wspólnie pisaliśmy listy i ozdabialiśmy koperty, zaadresowane koniecznie do Laponii. Spotkanie upłynęło bardzo przyjemnie i pozwoliło poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Słodkie Andrzejki

Tradycyjnie już 30 listopada, Samorząd Uczniowski zorganizował dla swoich kolegów i koleżanek Andrzejki, połączone z Dniem Ciacha. Dziewczyny przygotowały pokój wróżb, w którym sześć wróżek przepowiadało zainteresowanym przyszłość. Podczas przerw prowadzono sprzedaż słodkości, upieczonych przez uczniów naszej szkoły. Wybór  najsmaczniejszego ciacha okazał się niezwykle trudny, ponieważ wszystkie były przepyszne, ale ostatecznie jury wyłoniło dwie zwycięskie klasy – IIIc i IIIe.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję - część dochodów ze sprzedaży, zostanie przekazana na szczytny cel - Górę Grosza.

Więcej…

Dwa konkursy w bibliotece.

23 listopada 2011r. w bibliotece szkolnej podsumowano dwa konkursy: fotograficzny zatytułowany „Piękno w obiektywie” oraz plastyczny  „Projekt okładki ulubionej książki”.

W konkursie fotograficznym wzięło udział 16 uczniów.

Więcej…

Cała Polska czyta dzieciom cd.

Kolejny raz uczennice naszego gimnazjum spotkały się z dziećmi na czytaniu bajek. W czwartek 17 listopada udaliśmy się do przedszkola „Kolorowe nutki” znajdującego się przy ulicy Młyńskiej. Większość z Was na pewno zna je dobrze. Zaraz po obiedzie (rosół i frytki z keczupemJ) przedszkolaki grzecznie usadowili się na dywanie i oczekiwali na chwilę relaksuJ. Dziewczyny z klasy III c dzielnie ruszyły „do boju”- Asia Kopydłowska, Sandra Tomaszewska i Ewelina Magdziak. Dzieciom przedstawiane były bajki o smoku, św. Mikołaju i inne. „Zapłatą” za czytanie były czekolady i laurki wykonane przez przedszkolaków.

W grudniu wybieramy się na spotkanie mikołajkowe z dziećmi z klubu „Mądrej sowy” działającego przy Bibliotece Publicznej w Obornikach.

Ze śpiewem na ustach ...

Jedenasty listopada jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzach Polaków. Dokładnie 93 lata temu Polska odzyskała niepodległość.

10 listopada, w przeddzień tego wielkiego narodowego święta, gimnazjaliści z kotylionami lub biało- czerwonymi wstążeczkami na piersiach uczcili to wydarzenie. W naszej szkole odbyła się jubileuszowa- 10-ta edycja GIMNAZJADY Z OKAZJI 11 LISTOPADA. To uroczystość, której scenariusz opracowały panie: Teresa Dragun- Roguszka, Halina Ima i Arleta Zmyślińska.

Co roku jest podobnie, a jednak za każdym razem inaczej. Były tańce narodowe, konkurs wiedzy historycznej, malowanie godła państwowego, gazetki klasowe i portrety wielkich Polaków. Wśród tych ostatnich najpopularniejszy był oczywiście marszałek Józef Piłsudski, z którym to święto jest nierozerwalnie związane. Ale na portretach nie zabrakło też Jana Pawła II, Marii Curie- Skłodowskiej, słowackiego czy Mickiewicza.

Każda klasa śpiewała pieśń patriotyczną, ale w tym roku na uwagę zasłużyły wszystkie występy klas trzecich. Każda przedstawiła piosenkę z jej inscenizacją. Były stroje z epoki, okienka i koniki pod okienkiem. Naprawdę na wysokim poziomie.

Dziś, kiedy uczniowie nie zawsze znają historię Polski i jej zawirowania, warto choć przez chwilę powspominać tamte czasy. A nasza szkolna żywa lekcja historii pokazała, że można to robić z radością i …ze śpiewem na ustach.

 

Więcej…

Ślubowanie i otrzęsiny klas I

13 października 2011r. uczniowie klas I obchodzili swoje święto - uroczyste ślubowanie oraz otrzęsiny „kotów”. Pierwszaki w obecności Pani Dyrektor Iwony Ostrowskiej, rodziców, wychowawców i pozostałych nauczycieli, złożyły uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, deklarując w ten sposób kontynuację wartości, propagowanych przez społeczność uczniowską naszego gimnazjum.

 

Więcej…

Strona 19 z 24

Reklama