Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień Sportu

BĄDŹ   ZDROWY!

PROGRAM  DNIA  SPORTU  POD  HASŁEM  „ BĄDŹ ZDROWY”

W GIMNAZJUM NR 3 W OBORNIKACH

 

Termin i miejsce: 2 czerwca 2011 r. godz. 8.30, boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr.2

Więcej…

Czy zasypie nas góra śmieci ?

Od listopada do marca młodzież naszego gimnazjum realizowała zadania projektowe mające na celu uświadomienie skali problemu związanego z zaśmiecaniem środowiska. Prezentacja wyników pracy odbyła się w dniu 28 kwietnia 2011r i powiązana była z obchodami Dnia Ziemi.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili  mapki oraz dokumentację fotograficzną „dzikich” wysypisk śmieci, na które natknęli się w swojej okolicy. Wykonali plakaty przedstawiające zastosowanie różnokolorowych pojemników do segregacji odpadów.

Uczniowie klas drugich układali krzyżówki tematyczne, rozwiązywane wspólnie z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zbadali sposób dokonywania zakupów w swoich rodzinach i na tej podstawie określili zasady postępowania mające na celu ograniczenie ilości odpadów już na tym etapie. Wykonali pomysłowe prezenty z wykorzystaniem odpadów, które wszyscy mogli obejrzeć na wystawce.

Więcej…

Gimnazjaliści czytają przedszkolakom

„Trzeba pamiętać, że okres dzieciństwa jest krótki, ograniczona jest liczba książek,

które można  w tym czasie poznać,a jeszcze mniej pokochać”

Janusz Dunin


4  maja uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Brygidy Szulczyk rozpoczęli cykl spotkań z przedszkolakami. Gimnazjaliści będą czytali dzieciom książki.

 

Więcej…

Stypendium dla Julii Bartkowskiej

Uczennica klasy II C Julia Bartkowska została stypendystką Fundacji " Dzieło Nowego Tysiąclecia"

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia" od 11 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku obejmie pomocą już 2500 osób z 42 diecezji Polski.

Więcej…

Kolejny sukces recytatorek...

Uczennice Gimnazjum nr 3 w Obornikach najlepsze …

podczas etapu powiatowego konkursu recytatorskiego „W 100. rocznicę urodzin Czesława Miłosza”.

W minioną sobotę (tzn. 2 kwietnia br.) Weronika Kowalczuk, Daria Zemło (uczennice klasy 2e) oraz Sandra Tomaszewska (uczennica klasy 2c) reprezentowały naszą szkołę w konkursie, który odbył się w Bibliotece Publicznej w Obornikach. Piękne interpretacje wierszy i fragmentów prozy słynnego polskiego noblisty przyniosły Darii Zemło pierwsze miejsce, zaś Sandrze Tomaszewskiej – drugą lokatę.

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

" Ja się chwalę bo mam talent" - Dzień Samorządności

Uczniowie Gimnazjum Nr 3 obchodzili 21 marca Dzień Samorządności – tegorocznie pod hasłem „ Ja się chwalę- bo mam talent!” W publicznej prezentacji rozmaitych talentów wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas. Całą imprezę uświetniły profesjonalne komentarze jury w składzie: Agnieszka Chylińska (Ewa Barszcz- klasa IIe), Małgorzata Foremniak (Barbara Jankowska – IIIb) i oczywiście Kuba Wojewódzki (Zuzanna Kowalczak- IIe).

 

Więcej…

Mamy powody do dumy - podwójny laureat

Dnia 25 stycznia 2011roku uczeń naszego gimnazjum Oskar Tomczak został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego . Po trzech latach pracy, wreszcie udało się mu uzyskać ten tytuł.

Już w pierwszym i drugim roku nauki w gimnazjum zakwalifikował się jako jeden z nielicznych, do rejonowego Konkursu z Języka Niemieckiego. Niestety wtedy nie udało mu się przejść do następnego etapu. Za pierwszym razem zabrakło mu 0,5 punktu, a za drugim  o 1 punkt.

Oskar osiągnął swój sukces przede wszystkim dzięki swojej zaciętości, ambicji i pracowitości. W przygotowaniach merytorycznych pomagał mu nauczyciel języka niemieckiego - Magdalena Szrama. Dnia 6 kwietnia otrzyma z rąk Wojewódzkiego Kuratora Oświaty w Poznaniu zaświadczenie, które zwalnia go z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego, a tym samym otrzymuje z niego maksymalną liczbę punktów.

18 marca Oskar został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Tytuł laureata jest uwieńczeniem bardzo pracowitego roku dla Oskara. Oprócz wysokiej średniej ocen posiada szerokie zainteresowania, aktywnie uczestniczy w większości zajęć pozalekcyjnych. Jest osobą powszechnie lubianą przez kolegów i nauczycieli. Zawsze uśmiechnięty i gotowy do działania. Tytuł laureata zwalnia Oskara z części matematyczno – przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i umożliwia mu wstęp do wszystkich liceów w Wielkopolsce.

Wszyscy cieszymy się z sukcesu Oskara, ponieważ jest on wyróżnieniem dla naszego gimnazjum.

Strona 19 z 22

Reklama