Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Stypendium dla Julii Bartkowskiej

Uczennica klasy II C Julia Bartkowska została stypendystką Fundacji " Dzieło Nowego Tysiąclecia"

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia" od 11 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku obejmie pomocą już 2500 osób z 42 diecezji Polski.

Więcej…

Kolejny sukces recytatorek...

Uczennice Gimnazjum nr 3 w Obornikach najlepsze …

podczas etapu powiatowego konkursu recytatorskiego „W 100. rocznicę urodzin Czesława Miłosza”.

W minioną sobotę (tzn. 2 kwietnia br.) Weronika Kowalczuk, Daria Zemło (uczennice klasy 2e) oraz Sandra Tomaszewska (uczennica klasy 2c) reprezentowały naszą szkołę w konkursie, który odbył się w Bibliotece Publicznej w Obornikach. Piękne interpretacje wierszy i fragmentów prozy słynnego polskiego noblisty przyniosły Darii Zemło pierwsze miejsce, zaś Sandrze Tomaszewskiej – drugą lokatę.

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

" Ja się chwalę bo mam talent" - Dzień Samorządności

Uczniowie Gimnazjum Nr 3 obchodzili 21 marca Dzień Samorządności – tegorocznie pod hasłem „ Ja się chwalę- bo mam talent!” W publicznej prezentacji rozmaitych talentów wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas. Całą imprezę uświetniły profesjonalne komentarze jury w składzie: Agnieszka Chylińska (Ewa Barszcz- klasa IIe), Małgorzata Foremniak (Barbara Jankowska – IIIb) i oczywiście Kuba Wojewódzki (Zuzanna Kowalczak- IIe).

 

Więcej…

Mamy powody do dumy - podwójny laureat

Dnia 25 stycznia 2011roku uczeń naszego gimnazjum Oskar Tomczak został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego . Po trzech latach pracy, wreszcie udało się mu uzyskać ten tytuł.

Już w pierwszym i drugim roku nauki w gimnazjum zakwalifikował się jako jeden z nielicznych, do rejonowego Konkursu z Języka Niemieckiego. Niestety wtedy nie udało mu się przejść do następnego etapu. Za pierwszym razem zabrakło mu 0,5 punktu, a za drugim  o 1 punkt.

Oskar osiągnął swój sukces przede wszystkim dzięki swojej zaciętości, ambicji i pracowitości. W przygotowaniach merytorycznych pomagał mu nauczyciel języka niemieckiego - Magdalena Szrama. Dnia 6 kwietnia otrzyma z rąk Wojewódzkiego Kuratora Oświaty w Poznaniu zaświadczenie, które zwalnia go z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego, a tym samym otrzymuje z niego maksymalną liczbę punktów.

18 marca Oskar został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Tytuł laureata jest uwieńczeniem bardzo pracowitego roku dla Oskara. Oprócz wysokiej średniej ocen posiada szerokie zainteresowania, aktywnie uczestniczy w większości zajęć pozalekcyjnych. Jest osobą powszechnie lubianą przez kolegów i nauczycieli. Zawsze uśmiechnięty i gotowy do działania. Tytuł laureata zwalnia Oskara z części matematyczno – przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i umożliwia mu wstęp do wszystkich liceów w Wielkopolsce.

Wszyscy cieszymy się z sukcesu Oskara, ponieważ jest on wyróżnieniem dla naszego gimnazjum.

Konkurs recytatorski

Etap szkolny konkursu recytatorskiego „W 100. rocznice urodzin Czesława Miłosza ”.

11 marca br. odbył się w naszym gimnazjum etap szkolny konkursu recytatorskiego „W 100. rocznicę urodzin Czesława Miłosza”. Komisja wysłuchała pięknych interpretacji wierszy i fragmentów prozy słynnego polskiego noblisty. Jury, po długich obradach spowodowanych wysokim poziomem konkursu, postanowiło nagrodzić:

  • Weronikę Kowalczuk (uczennicę klasy 2e)      – pierwsze miejsce,
  • Sandrę Tomaszewską (uczennica klasy 2c)       – drugie miejsce,
  • Darię Zemło (uczennicę klasy 2e)      – trzecie miejsce.

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kwietniowego etapu finałowego.

Wycieczka do Warszawy

Dnia 15 lutego 2011r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. I. Ostrowską, E. Farmuz, M. Colombo i J. Michalak udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik i Zamku Królewskiego w Warszawie.

W Centrum Nauki Kopernik zobaczyliśmy jak "działają" nasze ciała, mogliśmy zbadać ich sprawność, odkryć tajemnice zmysłów. Oglądaliśmy wystawę, w której zderzają się ze sobą światło i ciemność. Jednym z wielu doświadczeń było odczucie na własnej skórze trzęsieni Ziemi, czy próba zmiany toru tornada.

 

Więcej…

Dzień Patrona

W piątek 18 lutego, w przeddzień rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły.

Dzień był naprawdę wyjątkowy i świąteczny. Nie było lekcji, a wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach.

 

Więcej…

Strona 19 z 21

Reklama