Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wspomnienie JP II

15 kwietnia  wspominaliśmy w naszej szkole wielkiego rodaka - Jana Pawła II. Już 27 kwietnia odbędzie się kanonizacja papieża Polaka.  Na uroczystym apelu zatytułowanym „Jan Paweł II – Świętym…” uczniowie klasy II b (Dominika Aniołek, Daniel Dobiegała, Wiktoria Jóźwiak, Filip Roszyk, Martyna Hołoga, Patrycja Szymańska, Nicol Siejakowska) przypomnieli sylwetkę papieża, jego słowa oraz wiersze. Ponownie mogliśmy usłyszeć, że Karol Wojtyła to nie tylko wielka postać, autorytet dla każdego, ale też poeta. Apelowi towarzyszyła prezentacja multimedialna, która pozwoliła bardziej zobrazować sylwetkę Jana Pawła II. Nad stroną muzyczną występu czuwał szkolny zespół Ardente. Apel został zakończony słowami duchownego opiekuna naszej szkoły, ks. Szymona Kaźmierczaka, który przekonywał, że każdy z nas może zostać świętym, idąc śladem słów papieża „Musicie od siebie wymagać…”

Więcej…

Drzwi Otwarte 2014 - realacja

W dniach 3,4 kwietnia b.r. odbyły się "Drzwi Otwarte" Gimnazjum nr 3 w Obornikach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej w Chrustowie wraz z opiekunami.

Z okazji Drzwi Otwartych  przygotowaliśmy liczne atrakcje. Przyszli gimnazjaliści uczestniczyli w pokazie pt. „Chemia do chemii” przygotowanym przez szkolne koło chemiczne. Szóstoklasiści obejrzeli występ artystyczny zespołu „Ardente” oraz szkolnego koła teatralnego   Podczas "Drzwi Otwartych"  można było również zwiedzić Szkołę oraz zapoznać się z jej szczegółową ofertą kształcenia.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe na hali gimnastycznej. W nowym roku szkolnym uruchomiona zostanie klasa sportowa o profilu piłka siatkowa. Ponadto uczniowie będą mogli uczyć się w klasach z rozszerzonym językiem angielskim i rozszerzonym językiem niemieckim.

Więcej…

Koncert zespołu ARDENTE

22 marca w kościele pw. Świętego Krzyża w Obornikach  wystąpił  zespół muzyczny ARDENTE, składający się z uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 3 w Obornikach. Zespół zaśpiewał piosenki poetyckie o tematyce  patriotycznej. Tematem wieczoru poetyckiego była twórczość księdza Jana Twardowskiego, którą przybliżyli Członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec, działający przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach.
Zespół muzyczny wystąpił w składzie: Pamela Nowak, Julia Zagrodzka, Donata Milewska, Wiktoria Lehmann, Martyna Kubiak, Katarzyna Marten, Daniel Dobiegała, Oskar Wleklak, Agata Niedzielska, Wojciech Milejczak, Marcin Bunalski.

Zespół ARDENTE w Szczawnicy

W dniach 27-31 marca 2014 r. zespół muzyczny Ardente działający w Gimnazjum nr 3 w Obornikach przebywał na  warsztatach artystycznych w Szczawnicy. Wyjazd był nagrodą za zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Krakowie ( listopad 2013r.). Nagrodę ufundował Pan Stefan Majerczak (organizator konkursu, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej) udostępniając nam cały dom gościnny w Szczawnicy. Wieczory spędzaliśmy na muzykowaniu, natomiast w dzień staraliśmy się jak najbardziej poznać Szczawnicę i okolice. Piękne, otaczające nas widoki sprzyjały tworzeniu, muzykowaniu. Pierwszy koncert daliśmy w ruinach zamku w Czorsztynie, drugi natomiast w kościele św. Wojciecha w Szczawnicy. Oba koncerty wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców i turystów. Zostawiliśmy po sobie pamiątkę wpisując wspólnie ułożony wiersz do księgi pamiątkowej właściciela domu. Wiersz opowiadał o wydarzeniach z pobytu zespołu w Szczawnicy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy te parę dni spędzić razem w górach i poświęcić się temu  co kochamy najbardziej-  muzyce!!!
Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum nr 3 w Obornikach, Burmistrzowi Obornik Tomaszowi Szramie, Urzędowi Miasta i Gminy Obornik i dziekanowi Józefowi Kamzolowi.

Microfonia 2014

3 marca 2014r. odbyły się w Obornickim Ośrodku Kultury rejonowe eliminacje Powiatowego Przeglądu Młodych Talentów. Microfonia 2014. Zaprezentowało się wielu wykonawców szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół średnich. Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły: Pamela Nowak wykonując piosenkę „Tylko mnie poproś do tańca” oraz zespół wokalny „Ardente” z piosenką „Jaskółka uwięziona”. Zespół wystąpił w składzie: Martyna Kubiak, Oskar Wleklak, Donata Milewska, Pamela Nowak, Karolina Giżycka, Katarzyna Marten, Daniel Dobiegała, Julia Zagrodzka, Wiktoria Lehmann, Monika Krzyśka.

8 kwietnia 2014r. odbędzie się finał powiatowy. Będziemy współzawodniczyć z młodzieżą ,m.in. z Rogoźna i Ryczywołu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Dzień Patrona 2014

12 marca 2014 r. Gimnazjum nr 3 im. M. Kopernika obchodziło Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu ( a był to ostatni dzień rekolekcji) wszyscy o godzinie 8:00 zebrali się w kościele na uroczystej mszy świętej, a po niej przeszli do budynku szkoły, aby tam kontynuować obchody uroczystości

. O godzinie 9:30 rozpoczęła się część oficjalna , na której p. wicedyrektor A. Mielech przybliżyła wszystkim sylwetkę M. Kopernika oraz przypomniała historię naszej szkoły i jej patrona. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas I-III, przedstawiając zebranym wiersze i piosenki związane z tematyką astronomiczną. Druga część uroczystości polegała na współzawodnictwie między poszczególnymi klasami, bowiem uczniowie przygotowali w ramach konkursów następujące zadania :

- gazetka poświęcona M. Kopernikowi i udział w części artystycznej ( wszystkie klasy);

- plakat 
„Moja klasa I w kosmosie” ( klasy I);

- sobowtór M. Kopernika ( klasy I);

- pokaz mody kosmicznej (klasy II);

- stoisko, na którym należało zaprezentować wszystko, co związane jest z M. Kopernikiem i epoką, w której żył (klasy III).

 

Więcej…

XXII Finał WOŚP

W niedzielę, 12 stycznia nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do tysięcy wolontariuszy, którzy zaopatrzeni w puszki i czerwone serduszka wyruszyli na ulice miast.

W tym roku WOŚP grała pod hasłem: „Na ratunek”, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Nasze gimnazjum reprezentowało 23 wolontariuszy (D. Aniołek, A. Migaszewska, J.Sztuba, K. Michalski, S. Borowska, N. Jaroszko, W. Antkowiak, A. Ziemska, M. Pilarski, M. Napierała, K. Ostrowska, A. Gruszka, N. Koralewska, A. Kegel, S. Surdyk, N. Słuszczak,  K. Pytlak, A. Żuk, N. Siejakowska, P. Szymańska, F. Okulanis, W. Lehmann, M. Kryśka), którzy w trzynastu puszkach zebrali razem:

3 tys. 649 zł i 85 gr

Opiekę nad uczniami sprawowało sześcioro nauczycieli naszej szkoły na czele z panią dyrektor Iwoną Ostrowską. Uczniowie w przerwie mogli zjeść pyszny obiad przygotowany przez panie kucharki, które w ten sposób chciały włączyć się w to wielkie dzieło Jurka Owsiaka.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas, by zagrać w tegorocznej WOŚP!

Strona 19 z 37

Reklama