Gimnazjum nr 3 Oborniki

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Przygoda wzywa

Dnia 14.06.2011roku nauczyciele wychowania fizycznego Beata Skawińska i Mariusz Bacic wraz ze Szkołą Pływania Swim Live Bartosza Fabke zorganizowali spływ kajakowy dla uczniów Gimnazjum nr 3 pod hasłem „Poznajemy Wełnę”. Wyjechaliśmy autobusem z Obornik do miejscowości Jaracz Młyn. Tam czekały już na nas kajaki i ratownik, który udzielił instruktażu. Gdy udało nam się usiąść w kajaku, do którego weszło się „suchą stopą,” pozostało już tylko podekscytowanie i pytanie: co dalej? Dla niektórych był  to „chrzest bojowy”, ale wyścig trwał, każdy chciał płynąć pierwszy, lecz nie wszystkim się to udawało.  Ostre zakola rzeki, zwalone drzewa, kamienie, przenoszenie kajaków, okazały się trudne do pokonania. Do Obornik dopłynęliśmy przemoczeni (niektórzy bez butów), ale bardzo zadowoleni, pogoda nam sprzyjała. Spływ zakończyliśmy ogniskiem i pieczoną kiełbaską.  Mamy nadzieję, że nie był to nasz ostatni spływ.

Uczniowskie Oskary

Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. M. Kopernika wyróżnieni nagrodą  „ Uczniowski Oskar „ w roku szkolnym 20010/20011:

 • Oskar Tomczak kl. IIIf – laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego,
 • Maja Krasicka kl. IIIb – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego,
 • Michał Iracki kl. IIId – II miejsce w województwie w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego,
 • Karolina Jusik kl. Id – uczestniczka  Finału  Wojewódzkiego w warcabach,
 • Paulina Walczak kl. IIIf – laureatka Przeglądu Młodych Talentów,
 • Daria Zemło – I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „ W 100 rocznicę urodzin Cz. Miłosza”,
 • Paulina Hajt – uczestniczka Finału Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego „ Salamandra”,
 • Marta Trzeciak, Patryk Malina, Sandra Tomaszewska – za udział w ogólnopolskiej prezentacji projektów młodzieżowych w Warszawie 17.06. 2011.

Dzień Sportu

BĄDŹ   ZDROWY!

PROGRAM  DNIA  SPORTU  POD  HASŁEM  „ BĄDŹ ZDROWY”

W GIMNAZJUM NR 3 W OBORNIKACH

 

Termin i miejsce: 2 czerwca 2011 r. godz. 8.30, boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr.2

Więcej…

Czy zasypie nas góra śmieci ?

Od listopada do marca młodzież naszego gimnazjum realizowała zadania projektowe mające na celu uświadomienie skali problemu związanego z zaśmiecaniem środowiska. Prezentacja wyników pracy odbyła się w dniu 28 kwietnia 2011r i powiązana była z obchodami Dnia Ziemi.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili  mapki oraz dokumentację fotograficzną „dzikich” wysypisk śmieci, na które natknęli się w swojej okolicy. Wykonali plakaty przedstawiające zastosowanie różnokolorowych pojemników do segregacji odpadów.

Uczniowie klas drugich układali krzyżówki tematyczne, rozwiązywane wspólnie z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zbadali sposób dokonywania zakupów w swoich rodzinach i na tej podstawie określili zasady postępowania mające na celu ograniczenie ilości odpadów już na tym etapie. Wykonali pomysłowe prezenty z wykorzystaniem odpadów, które wszyscy mogli obejrzeć na wystawce.

Więcej…

Gimnazjaliści czytają przedszkolakom

„Trzeba pamiętać, że okres dzieciństwa jest krótki, ograniczona jest liczba książek,

które można  w tym czasie poznać,a jeszcze mniej pokochać”

Janusz Dunin


4  maja uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Brygidy Szulczyk rozpoczęli cykl spotkań z przedszkolakami. Gimnazjaliści będą czytali dzieciom książki.

 

Więcej…

Stypendium dla Julii Bartkowskiej

Uczennica klasy II C Julia Bartkowska została stypendystką Fundacji " Dzieło Nowego Tysiąclecia"

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia" od 11 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku obejmie pomocą już 2500 osób z 42 diecezji Polski.

Więcej…

Kolejny sukces recytatorek...

Uczennice Gimnazjum nr 3 w Obornikach najlepsze …

podczas etapu powiatowego konkursu recytatorskiego „W 100. rocznicę urodzin Czesława Miłosza”.

W minioną sobotę (tzn. 2 kwietnia br.) Weronika Kowalczuk, Daria Zemło (uczennice klasy 2e) oraz Sandra Tomaszewska (uczennica klasy 2c) reprezentowały naszą szkołę w konkursie, który odbył się w Bibliotece Publicznej w Obornikach. Piękne interpretacje wierszy i fragmentów prozy słynnego polskiego noblisty przyniosły Darii Zemło pierwsze miejsce, zaś Sandrze Tomaszewskiej – drugą lokatę.

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Strona 19 z 22

Reklama