Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kopciuszek- spektakl dla przedszkolaków

W pierwszych trzech dniach lutego w Gimnazjum nr 3 im. Mikołaja Kopernika można było spotkać sporą grupę dzieci. Każdego dnia zaproszone do szkoły zostały grupy dzieci różnych obornickich przedszkoli. Odgrywane było przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” przygotowane przez uczniów klasy Ie pod okiem wychowawcy Brygidy Szulczyk oraz bibliotekarki Hanny Pilarskiej. Nad oprawą muzyczną czuwała Arletta Zmyślińska, a dekorację przygotowała Patrycja Wachowiak. W rolę tytułowego Kopciuszka wcieliła się Natalia Koralewska, a królewiczem był Dominik Królski. Gra aktorów, stroje i dekoracje wywołały niemałe brawa zgromadzonej publiczności. Przedstawienie zakończyły wspólnie zrobione zdjęcia aktorów z przedszkolakami.

Zamysłem spotkania była integracja uczniów z dziećmi oraz pokazanie, że starsi koledzy i koleżanki to wrażliwi młodzi ludzie.

Inscenizacja znanej baśni realizowana była w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

Więcej…

XX Finał WOŚP

W niedzielę 8 stycznia nasza szkoła, jak co roku, stała się jednym z instrumentów WOŚP. Orkiestra gra raz w roku, ale słychać  ją w całej Polsce. Tegoroczny jubileuszowy XX finał grany był pod hasłem: „Gramy z pompą!”, gdyż zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Z naszej szkoły „zagrało” dwudziestu jeden wolontariuszy:
Bednarz Mikołaj, Bukowski Kordian, Chuda Estera, Chudziak Dominika, Colombo Weronika, Gromala  Jacek , Janus Karina, Kapusta Kamila, Kasprzycka Oliwia, Koczorowski Michał,           Kowalska Laura, Kołodziej Agata, Łabędzka Milena, Kujawa Marta, Malec Eliza, Pilarski Mikołaj, Przybylska Sara, Rainka Gracjan, Soińska Joanna, Szrama Mateusz i Warczarek Nigel.
ZEBRALIŚMY: 2 tysiące 724 złote i 95 groszy !!!
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas, serce i zaangażowanie.
SIE MA! Do usłyszenia za rok, bo jak mówi Jerzy Owsiak:
„Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.”

 

Więcej…

Konkurs recytatorski

W czwartek, 15 grudnia uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim „Mickiewiczowi Potomni”, który odbył się w Objezierzu już po raz piętnasty.
Dziewczyny przygotowały następujące utwory:  
o    Julia Bartkowska(klasa III c) balladę „Romantyczność”
o    Sandra Tomaszewska(klasa IIIc) balladę „Świtezianka”
o    Daria Zemło(klasa IIIe) fragment „Konrada Wallenroda”.
Piękne interpretacje tekstów naszego wielkiego romantyka pozwoliły zdobyć Darii Zemło II miejsce, a Julii Bartnikowskiej wyróżnienie.
Gratulujemy!!!

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

02 grudnia w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Obornikach, które poprzedziła kampania reklamowa kandydatów. W głosowaniu wzięło udział 329 uczniów z 403, uprawnionych do oddania głosów. Każdy głosujący zakreślał na karcie wyborczej nazwiska czterech pretendentów. Uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę głosów i  tym samym zostali naszymi przedstawicielami, to:
Mateusz Szrama, Monika Topór, Klaudia Dominik, Filip Wielgosz.
Nowym radnym  życzymy wielu sukcesów i czekamy na spełnienie wyborczych obietnic

Mikołajki

Każdy z nas pamięta jak bardzo wyczekiwał dnia 6 grudnia, kiedy to św. Mikołaj zaglądał do wszystkich butów i tylko w tych czystych coś pozostawiał…  W przeddzień  „Mikołajek” udaliśmy się z kolejną grupą gimnazjalistek na spotkanie z dziećmi. Tym razem to klub „Mądra sowa” działający przy Bibliotece Publicznej w Obornikach. Dziewczyny z klasy Ie - Agnieszka Kegel, Marika Kasperek, Natalia Koralewska, Adriana Szymańska, Roksana Żubrowska, Laura Filipiak i Marta Napierała miały niełatwe zadanie, by przekonać dzieci, że Mikołaj naprawdę istnieje. Przecież wiadomo, że nie jednemu maluchowi udało się rozwikłać już tę zagadkę. Czytaliśmy legendę o świętym Mikołaju, dzieci rozwiązywały quiz dotyczący zimy, wspólnie pisaliśmy listy i ozdabialiśmy koperty, zaadresowane koniecznie do Laponii. Spotkanie upłynęło bardzo przyjemnie i pozwoliło poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Słodkie Andrzejki

Tradycyjnie już 30 listopada, Samorząd Uczniowski zorganizował dla swoich kolegów i koleżanek Andrzejki, połączone z Dniem Ciacha. Dziewczyny przygotowały pokój wróżb, w którym sześć wróżek przepowiadało zainteresowanym przyszłość. Podczas przerw prowadzono sprzedaż słodkości, upieczonych przez uczniów naszej szkoły. Wybór  najsmaczniejszego ciacha okazał się niezwykle trudny, ponieważ wszystkie były przepyszne, ale ostatecznie jury wyłoniło dwie zwycięskie klasy – IIIc i IIIe.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję - część dochodów ze sprzedaży, zostanie przekazana na szczytny cel - Górę Grosza.

Więcej…

Dwa konkursy w bibliotece.

23 listopada 2011r. w bibliotece szkolnej podsumowano dwa konkursy: fotograficzny zatytułowany „Piękno w obiektywie” oraz plastyczny  „Projekt okładki ulubionej książki”.

W konkursie fotograficznym wzięło udział 16 uczniów.

Więcej…

Strona 19 z 24

Reklama