Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spektakl profilaktyczny

23 października br. o godzinie 11.30 w naszej szkole miał miejsce spektakl profilaktyczny „ Nad przepaścią”. W przedstawieniu podjęto tematykę uzależnień i szkodliwości używek.

Aktorzy przedstawili historię dwójki przyjaciół, których połączyła wspólna pasja wspinaczki sportowej. Hobby, któremu oddają się bohaterowie, wymaga lojalności wobec partnera, zaufania do drugiej osoby i odpowiedzialności. Niestety, jeden z nich zaczął prowadzić „ luzacki” tryb życia, nieobojętne mu były używki i „ wspomagacze”. Konsekwencje takiego postępowania zostały zasygnalizowane w spektaklu. To piękna opowieść o potrzebie pasji i konsekwencji niezbędnej do realizacji swoich marzeń oraz konieczności stawiania sobie życiowych celów i dążeniu do nich.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 12. października w naszej szkole po raz kolejny odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Do ślubowania przystąpili uczniowie klasy Ia, Ib, Ic oraz Id.

Podczas części oficjalnej uczniowie ślubowali na sztandar szkoły, że będą godnie reprezentować szkołę, pomagać słabszym a także, że będą dumą rodziców i swojego gimnazjum.

Po części oficjalne odbyły się tzw. otrzęsiny. Tutaj pierwszoklasiści mogli wykazać się sprawnościami w kilku zaplanowanych konkurencjach, takich jak: „malowane kotki”, „kotek pije mleczko”, czy konkurs sprawnościowy. Wszyscy uczniowie doskonale się bawili.

Po zakończeniu Ślubowania prowadzący przypomnieli jednak pierwszoklasistom, że są oni już oficjalnie gimnazjalistami, a to zobowiązuje do odpowiedniego zachowania, odpowiedzialności i dojrzałości.

 

Więcej…

Sukces tenisistek

Mistrzynie Drużynowych Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym:

Monika Iracka, Daria Mączyńska, Julia Łącka.

Gratulujemy !

Więcej…

Rajd Mickiewiczowski 2012

W sobotę, 29 września 2012r. przedstawiciele naszej Szkoły uczestniczyli w XXXI Rajdzie Mickiewiczowskim.
Reprezentowały nas 3 grupy:

,,Słodkie Pierniki”- pod opieką p. P Wachowiak i p. H. Pilarskiej

,,Wędrowcy”        - pod opieką p. H. Imy

,,Megamocni” – pod opieką p. A. Dubisz i p. A. Witaszak

Więcej…

Zwycięstwo w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 25 września 2012 r., w lesie przy pływalni miejskiej w Obornikach, odbyły się gminne sztafetowe biegi przełajowe. Rywalizacja toczyła się wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych. Najpierw na trasę wyruszyli uczniowie szkół podstawowych, po nich gimnazjaliści - a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Sztafeta liczyła 10 uczniów. Po pierwszej zmianie w rejonie zmian pojawiło się 3 zawodników (różnice były minimalne) - z gimnazjum nr 1, z gimnazjum z Kiszewa i na trzecim miejscu z gimnazjum nr 3. Na drugiej zmianie na czoło wysunęła się sztafeta z naszej szkoły i na każdej następnej zmianie powiększała przewagę nad konkurentami nie oddając prowadzenia do samego końca.

W skład sztafety wchodzili: Mikołaj Mantyk, Dawid Stachowiak, Gracjan Rainka, Daniel Janicki, Szymon Turostowski, Norbert Wierzbicki, Norbert Jabłoński, Jakub Neuman, Bartosz Urbaniak, Gracjan Tomczak. Rezerwowi: Daniel Polega, Mateusz Nowak, Krzysztof Białek i Miłosz Skrzypczak.

Następne zawody to powiatowe sztafetowe biegi przełajowe – życzymy powodzenia!

Samorząd Uczniowski 2012/13 wybrany!

19 września br., młodzież naszego gimnazjum wybrała swoich przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego:

  • Marta Kujawa kl. III a – przewodnicząca SU
  • Kamila Majchrzak  kl. III a– zastępca przewodniczącej
  • sekcja redakcyjna:

Marta Bartczak, Kamila Kapusta, Karolina Jusik, Marta Kujawa, Pamela Nowak,

  • sekcja kulturalna:

Marta Kujawa, Kamila Majchrzak, Wojciech Milejczak, Julia Zagrodzka, Dominika Aniołek, Pamela Nowak, Agata Niedzielska

  • sekcja charytatywna (wolontariat):

Paula Rydz, Monika Iracka, Klaudia Dominik, Kamila Kapusta, Agata Niedzielska, Dawid Stachowiak, Julia Zagrodzka, Dominika Aniołek, Nicol Siejakowska, Ewelina Trzeciak, Wojciech Milejczak, Dominik Królski, Wiktor Starosta, Kamila Majchrzak.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Opiekunowie SU

Małgorzata Colombo, Joanna Michalak

" Szafka dla każego ucznia"

Uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali klucze do szafek szkolnych, w których będą przechowywać kurtki, podręczniki, zeszyty oraz rzeczy osobiste. Akcję „Szafka dla każdego ucznia” zapoczątkował w minionym roku szkolnym Samorząd Uczniowski naszego Gimnazjum.

Uczniowie Gimnazjum Nr 3, dyrekcja oraz nauczyciele dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję: rodzicom za poparcie pomysłu oraz życzliwą pomoc, Burmistrzowi Obornik, panu Tomaszowi Szramie, zawsze przychylnemu nowatorskim pomysłom młodzieży, lokalnej społeczności oraz przedsiębiorcom.

Samorząd Gimnazjum Nr 3 działa pod hasłem: „Sami musimy stać się zmianą, do której dążymy”. Niejednokrotnie udowodniliśmy, że dzięki współpracy i zaangażowaniu zmiana jest możliwa.  Szkoła stoi przed zadaniem zbiórki pieniędzy na zakup szafek dla uczniów klas pierwszych. O akcji „Szafka dla każdego ucznia” czytajcie na stronie szkoły.

Strona 19 z 27

Reklama