Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jaki jest świat gimnazjalisty?

Nastolatki w  wieku gimnazjalnym zadają sobie wiele pytań: Kim jestem?, Kim mogę się stać?. Odpowiedzi na nurtujące ich pytania szukają m.in.  książkach młodzieżowych. W związku z tym powstał pomysł na konkurs czytelniczy „Świat gimnazjalisty”, który odbył się w bibliotece szkolnej 3 grudnia.

Wzięło w nim udział 8 uczennic. Najwięcej punktów zdobyły trzecioklasistki:

 

I miejsce: Karolina Giżycka   kl. IIIa

II miejsce: Michalina Wołodźko kl.  III d

III miejsce: Patrycja Dębniak kl. IIIe

 

Nagrody wręczyła pani wicedyrektor Aleksandra Mielech. Zwyciężczynie otrzymały nagrody książkowe, a pozostałe uczestniczki konkursu słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy wszystkim czytelniczkom i życzymy wielu pięknych chwil spędzonych z książką.

Sukces w konkursie " Przyroda liczy na Ciebie"

Ile pieniędzy ucieka nam z portfela z powodu cieknącego kranu, ile lat rozkłada się plastik oraz ile rocznie zużywamy woreczków foliowych? Na te i inne pytania odpowiedź zna młodzież, która wzięła udział w konkursie „Przyroda liczy na Ciebie.”

Młodzi ludzie sprawdzili też wiedzę dorosłych.

Konkurs odbył się pod koniec roku szkolnego 2012/13. Była to jego pierwsza edycja. Wzięło w nim udział 77 zespołów z wielkopolskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły – Eryk Łukaszewicz – nagrodzony tabletem!

Zadaniem młodych Wielkopolan było stworzenie zadań ekonomiczno-ekologicznych, które we wtorek 29 października 2013 roku mieli do rozwiązania dorośli. Wśród nich znaleźli się m. in. Dorota Fryza – kurator oświaty, Ewa Papla z Fundacji Obywatelki.pl, Ewa Murawska z zarządu Remondis Polska, Maciej Narożny z Radia ESKA, a także nauczyciele i dyrektorzy szkół biorących udział w konkursie.

Organizatorzy i biorący udział w sprawdzianie znani Wielkopolanie podkreślają, że najważniejsze jest, aby przekonać innych do ekologicznego życia.

Tworzone przez młodych Wielkopolan zadania dotyczyły między innymi obserwowanych w przyrodzie zmian, wpływu człowieka na środowisko, gospodarowania odpadami, odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii czy też wydatków i dochodów gospodarstwa domowego związanych z ekologicznym trybem życia.

Projekty edukacyjne w roku szkolnym 2013/14

Drukuj PDF

PROPOZYCJE PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Więcej…

Odkrywając własne korzenie

Dnia 15 listopada 2013 roku odbyła się wycieczka kółka historycznego do Poznania. Wraz z opiekunką Panią Teresą Dragun-Roguszką odwiedziliśmy muzeum archidiecezjalne w Poznaniu oraz Katedrę na Ostrowie Tumskim.  Było to spotkanie z historią początków państwa Polskiego i sztuką z dawnych lat. Jednym  z ciekawszych eksponatów był pas, pierścień i czapeczka do chrztu króla Jana III Sobieskiego. Każdy taki wyjazd jest dla nas niezapomnianą przygodą z historią . Serdecznie wszystkich zapraszamy do zagłębiania się w historie Polski, a uczniów naszego gimnazjum do zainteresowania się kółkiem historycznym.

Agnieszka Stawicka


Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Drukuj PDF

 

18 listopada w bibliotece szkolnej miało miejsce podsumowanie dwóch konkursów: fotograficznego i plastycznego. W konkursie fotograficznym wzięło udział 12 uczennic. Jury ogłosiło wyniki. Oto one:
I miejsce – Martyna Rybarczyk – kl.Ic

II miejsce – Agnieszka Kegel – kl.IIIe
III miejsce – Laura Filipiak – kl.IIIe

Na konkurs plastyczny wpłynęły tylko dwie prace. Ich autorkami są:
Julia Zagrodzka – kl.IId  i Adrianna Gruszka – kl.IIIe.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy, które wręczyła im Pani wicedyrektor Aleksandra Mielech. Gratulujemy wspaniałych prac i zapraszamy do udziału w następnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Najbliższy już w przyszłym tygodniu! Tym razem czytelniczy po hasłem: „Świat Gimnazjalisty”. Czekamy na Was!

 

Więcej…

Bądźmy Eco- zbierajmy odpady

Drukuj PDF

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła ponownie bierze udział w akcji ekologicznej, organizowanej przez firmę Slam Poland – STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY, której celem jest zbiórka odpadów poddawanych recyklingowi.

 

NAGRODY DLA KLAS ZA ZEBRANIE NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI ODPADÓW:

W województwie:

  • trzydniowa wycieczka szkolna dla uczniów najlepszej klasy w województwie wraz z wychowawcą i Opiekunem Akcji o wartości 15.000.00 zł (wartość zależy od liczby uczniów w klasie).

W powiecie:

  • dla I najlepszej klasy w powiecie niespodzianka o wartości 1500 zł
  • dla II najlepszej klasy w powiecie niespodzianka o wartości 1000 zł
  • dla III najlepszej klasy w powiecie niespodzianka o wartości 500 zł

 

Klasy, które w roku szkolnym 2012/13 zdobyły największą liczbę punktów w naszym powiecie, to IIe i IIc. Zwycięzcy przeznaczyli swoją wygraną na zakup pomocy dydaktycznych do pracowni biologicznej.

Zwycięzcom gratuluję i zachęcam wszystkich uczniów do aktywnego udziału w zbiórce.

 

Więcej…

Zbieramy dary dla Polaków na Litwie

Drukuj PDF

W dniach 19 – 27 listopada

organizujemy w naszej szkole

zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Litwie.

Potrzebne rzeczy, to:

pościele, koce, ręczniki, odzież, zabawki,

środki czystości.

Prosimy, aby przedmioty te były czyste i w dobrym stanie.

Miejsce zbiórki: szatnia.

 

M.Krzyżaniak

J.Michalak

Strona 19 z 36

Reklama