Gimnazjum nr 3 Oborniki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

Szczegółowy kalendarz roku szkolnego 2013/14

 

Więcej…

Pojedynek na szczycie

Dnia 29.05.2012 r o godz. 18.00 w sali sportowej Gimnazjum nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Obornikach rozegrano mecz w siatkówkę pomiędzy reprezentacją  Uniwersytetu Trzeciego Wieku a reprezentacją Gimnazjum nr 3 w Obornikach o ,, Owocowy Puchar Dyrektora Szkoły ”.

Po bardzo wyrównanej sportowej walce, której towarzyszyli aktywnie kibice obu drużyn, sędzia główny Marek Zawierzyński ogłosił zwycięstwo reprezentacji Gimnazjum nr 3.

Więcej…

Wykazy podręczników na rok szkolny 2012/2013

 

Wykazy podręczników dla klas I-III na rok szkolny 2013/2014

 

Więcej…

Z wizytą u radzimskich wojów

W dniu 26 maja dwie grupy z naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyły w corocznym rajdzie do Radzimia. Wymarsz nastąpił z boiska szkoły podstawowej w Maniewie. Szliśmy leśnym duktem, aż do miejsca, gdzie znajdują się pozostałości najstarszej osady z naszych terenów. Po drodze harcerze przygotowali szereg konkurencji, które musieliśmy wykonać. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Jedna z naszych grup zajęła drugie miejsce i otrzymała od organizatorów upominki. Niestety Radzim przywieziony w zeszłym roku do naszej szkoły musiał zmienić miejsce pobytu. Ale to nie zmienia faktu, że w przyszłym roku także powędrujemy szlakiem radzimskich wojów.

Marta Kujawa zwyciężyła w konkursie czytelniczym

24 maja odbył się w Murowanej Goslinie XIII konkurs czytelniczy ,,Mól książkowy”. Wzięło w nim  udział 36 gimnazjalistów z 12 szkół. Nasze gimnazjum reprezentowały 3 uczennice: Ewa Barszcz(kl. IIIe), Marta Kujawa (kl.IIa) i Kamila Majchrzak (IIa). Dziewczyny przygotowywały się do tego konkursu prawie pół roku. W kwietniu zorganizowano etap szkolny. Wzięło w nim udział 8 uczennic. Do następnego etapu przeszły 3 osoby, które najlepiej napisały test. Opłaciło się. Nasza uczennica Marta Kujawa zajęła I miejsce (zdobyła największą ilość punktów !) Bardzo się cieszymy i gratulujemy! Organizatorzy,, Mola książkowego” przygotowują co roku miłą niespodziankę. W tym roku zaprosili pisarkę Olgę Rudnicką. Młodzież dowiedziała się , jak powstają książki pani Olgi, mogła bezpośrednio je kupić i uzyskać dedykację Autorki. To było dla nas miłe przeżycie.

Dzień Europy w Gimnazjum nr 3.

9 maja w naszej szkole Klub Europejski zorganizował obchody Dnia Europy. Każdy uczeń miał okazję sprawdzić swoją wiedzę w konkursie rozwiązując krzyżówkę dot. informacji o Unii Europejskiej. Zadanie wymagało znajomości informacji, które zamieszczono wcześniej w gablocie informacyjnej. Natalia Skrzypek, Kamila Majchrzak, Marta Kujawa i Ewa Pietz przygotowały stoisko informacyjne przy którym rozdawały krzyżówki, a wypełnione zbierały do ,,Kuferka Europejskiego''. Prawidłowo wypełnione kartki brały udział w losowaniu nagród, publikacji, drobnych upominków przysłanych przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Rozdano ok. 200 krzyżówek i nagrodzono uczestników zabawy.

Więcej…

Młodzież dla seniorów

W dniu 17 kwietnia 2012 uczennice Gimnazjum nr 3 w Obornikach, członkinie Klubu Europejskiego: Natalia Skrzypek, Kamila Majchrzak, Ewa Pietz oraz Marta Kujawa odwiedziły słuchaczy UTW, którzy w tym dniu mieli zajęcia na terenie szkoły i poinformowały, że instytucje europejskie ogłosiły rok 2012:

,,Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej"

Więcej…

Strona 19 z 26

Reklama